Tepelné panely CELLOFOAM: tepelné povrchy s integrovaným latentním materiálem akumulující teplo

Díky vrstvě integrovaného materiálu akumulující teplo (PCM = phase change material) jsou tepelné panely CELLOFOAM schopné ukládat a později postupně uvolňovat tepelnou energii. Používají se jako integrované povrchové vložky a optimálně doplňují konvenční systémy vytápění vozidel. PCM dokáže absorbovat velké množství tepelné energie (teplé nebo studené), skladovat ji po delší dobu a pak ji uvolnit bez ztráty.

Tepelné panely se skládají ze základního panelu vyrobeného z Cello 850, hliníkové vrstvy, tepelně aktivní vrstvy PCM a povrchového materiálu, nejčastěji z textilního materiálu, který odpovídá  interiéru vozidla.    

Okamžitě po zapnutí vyzařuje panel teplo rovnoměrně díky hliníkové fólii s vysokou tepelnou vodivostí. To pomáhá zahřát interiér vozidla, zatímco horkovzdušná dmychadla, která závisí na teple motoru nebo pomocných systémech, pomalu zvyšují výkonnost. Tepelné panely CELLOFOAM lze použít jako stropní nebo stěnové kryty vozidel. Upevnění panelů je snadné a flexibilní: máte možnost výběru suchého zipu, lepidla, profilových lišt atd.

Povrchová teplota tepelných panelů CELLOFOAM obecně dosahuje 40°C až 50°C, což je úroveň, která je příjemná i na dotyk. Vzhledem k tomu, že vyzařované teplo je přímo absorbováno pokožkou, cestující vnímají vnitřní klima jako pohodlné i při poměrně nízké teplotě vzduchu v místnosti kolem 15 °C. To umožňuje nižší nastavení teploty a snižuje celkovou spotřebu energie. Lehké tepelné panely jsou bezúdržbové a nepodléhají opotřebení. Jelikož jsou elektricky poháněné, panely fungují nezávisle na provozu motoru a tudíž nevytvářejí místní emise.

Tepelné panely CELLOFOAM jsou navrženy podle modulární koncepce a jsou k dispozici v různých velikostech. Mohou být přizpůsobeny napájecímu napětí mezi 24 a 700 V. Přibližně 10 m² tepelného panelu s kombinovaným povrchem stačí na zvýšení teploty v městském autobusu o 10°C, kde je objem vzduchu asi cca 50 m³. I když naše tepelné panely nebudou jediným dostatečným zdrojem tepla v městském autobusu, kde časté otvírání dveří umožňuje uniknout značnému množství teplého vzduchu, trvalé teplo vyzařované těmito panely udržuje komfortní vnitřní klima navzdory občasnému poklesu teploty vzduchu. Aktuální verze tepelného panelu umožňuje redukovat teplotu vnitřního vzduchu na 15°C, což vede k značným úsporám energie.

V ideálním případě jsou ovládací obvody panelu integrovány do klimatizace vozidla. CELLOFOAM za tímto účelem spolupracuje s renomovanými dodavateli automobilů. Je však možné dodat i kompletní systém s jednoduchou řídicí regulační jednotkou CELLOFOAM. Navíc mohou být k ovládání panelu připojeny volitelná tepelná čidla. Mezi další bezpečnostní funkce patří ochrana proti přehřátí a zkratu.

Jejich nízká spotřeba energie činí naše tepelná tělesa vynikajícím řešením pro elektrické a hybridní elektrické autobusy a dokonce umožňují udržovat teplotu v místnosti na konstantní úrovni bez mrazu přes noc bez přetížení baterie. Tím je zajištěno, že vozidlo zcela nevychladne a nebude vyžadovat drahé zahřívání ráno. Tepelné panely CELLOFOAM jsou stejně vhodné pro všechny ostatní typy vozidel, od speciálních a užitkových vozidel až po stavební stroje nebo zemědělská vozidla.

Nacházíte se: O společnosti Novinky