Nabízíme energeticky úsporné tepelné panely

Energeticky úsporné panely na základě PCM technologie

Nová energeticky úsporná koncepce vytápění pro autobusy, kolejová vozidla, komerční a osobní vozidla.

Tepelné panely (PCM = materiál pro změnu fáze) s integrovaným skrytým tepelně akumulačním materiálem podporují koncepci vytápění vozidel, zejména u elektrických nebo hybridních vozidel. Jsou schopny ukládat přebytečnou elektrickou energii vyrobenou během provozu vozidla ve formě tepelné energie.

PCM jsou schopny delší dobu uchovávat velké množství energie vytápění nebo chlazení a později je uvolnit bez ztráty. Výsledné tepelné záření působí přímo na cestující vozidla a zajišťuje příjemný pocit tepla.

Naše topné panely PCM jsou k dispozici v různých rozměrech, aby vyhovovaly všem aplikacím. Mohou být variabilně konfigurovány pro napájení 24 až 700 V AC/DC. Lehké panely jsou bezúdržbové a nepodléhají opotřebení. Díky jejich elektrickému připojení jsou tepelné panely nezávislé na hnacím motoru a jsou proto bez emisí.

Více informací najdete v našem letáku Tepelný panel.

Princip provozu

Díky vysoké tepelné vodivosti hliníkové fólie mezi základní deskou a PCM zahřívací panel začne vyzařovat teplo ihned po aktivaci. Tím účinně doplňuje konvenční systém vytápění, který je napájen motorem nebo pomocným ohřívačem, a proto obvykle trvá určitý čas, než se vytvoří dostatek horkého vzduchu. 

Povrchová teplota topného panelu nesmí překročit 45°C, což je teplotní úroveň, která je stále na dotek pohodlná. Vzhledem k tomu, že teplo vyzařované panelem je absorbováno přímo přes kůži, cestující vnímají vnitřní klima jako pohodlnou i při poměrně nízké teplotě vzduchu kolem 15°C. To umožňuje snížit cílovou teplotu vzduchu a šetří značné množství energie.

Výhody

  • Přesné rozložení tepla a lepší skladování tepla
  • Úspora energie a snížení nákladů
  • Ovladatelné pomocí senzorů, které detekují přítomnost cestujících
  • Okamžité uvolnění tepla (Quick-PCM)
  • Sálavé teplo se při otevírání dveří ztrácí méně rychle než horký vzduch (ukládání latentního tepla)
  • Tepelné články mohou být chytře integrovány do okenních parapetů, částí interiéru, sedadel, loketních opěrek atd.
  • Tepelné záření poskytuje příjemnější teplotní pocit než horkovzdušné vytápění
  • IOT (Internet of Things): propojení individuálně řízených systémů
  • Vhodné pro napětí od 24 V do 700 V
Nacházíte se: Výrobky Tepelné panely